Drzwi fornirowane

Ponadczasowe piękno drzwi fornirowanych

Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych w dużej mierze decyduje o charakterze danego mieszkania lub domu. Planując wybór, należy jednak pamiętać, że drzwi będą służyły nam latami, muszą być więc solidne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, a ich design musi być ponadczasowy. Należy też pamiętać, że nawet z pozoru surowe, utrzymane w chłodnej biało czarnej kolorystyce pomieszczenia bez wątpienia ociepli akcent w postaci naturalnego drewna.

Drzwi fornirowane idealnie wkomponują się w elegancko urządzone wnętrza, a forniry swą naturalnością podkreślą prawdziwe piękno drzwi. Gwarancją jakości i solidności jest zastosowanie wysokiej jakości naturalnych materiałów – bo należy tu podkreślić, że marka POL-SKONE od zawsze bazuje na wyselekcjonowanym drewnie przygotowywanym we własnych tartakach i suszarniach.

Naturalne piękno forniru

Wyróżniającą cechą forniru naturalnego jest jego niepowtarzalny układ usłojenia oraz różnorodne odcienie. Ta wyjątkowa powierzchnia powstaje z połączenia prawdziwego surowca drzewnego, w procesie klejenia, prasowania i cięcia na cienkie plastry. Każde drzewo i gatunek drewna posiada swoje indywidualne cechy, takie jak unikalne rysunki słojów. Właściwości te decydują o końcowym wyglądzie powierzchni fornirowanej, którą pokryte są drzwi. Forniry naturalne w odróżnieniu od modyfikowanych nie będą tworzyły jednolitego, spójnego układu usłojenia.

Niepodważalną zaletą forniru, jako naturalnego surowca jest jego autentyczność. Niepowtarzalny, nieregularny i atrakcyjny rysunek usłojenia czyni drzwi fornirowane firmy POL-SKONE wyjątkowymi i wyróżniającymi się na tle eleganckiego wnętrza. Ponadto drzwi fornirowane pokryte są ekologicznym lakierem UV nanoszonym w technologii porów półotwartych, co z jednej strony podkreśla naturalność forniru, a z drugiej zabezpiecza powierzchnie na długie lata.

Cała kolekcja drzwi jest dostępna w Showroomie Profi-Parkiet w Gdyni, ul. Morska 62.

[tekst: firma Pol-Skone]

Podobne wpisy