Lite

Deski lite podłogowe są jednym z najbardziej tradycyjnych i naturalnych rozwiązań w dziedzinie podłóg drewnianych. To idealne rozwiązanie dla tych, dla tych, którzy cenią sobie trwałość i estetykę naturalnego drewna. Dowiedz się więcej i poznaj wszystkie nasze propozycje!

 

Wyświetlanie 1–24 z 42 wyników

Czym charakteryzują się deski lite podłogowe?

Jak sama nazwa wskazuje, deski lite na podłogę są wykonane z jednego kawałka drewna. W przeciwieństwie do desek warstwowych, które są kombinacją różnych materiałów lub warstw drewna, lite deski są w 100% naturalne. To między innymi parkiety drewniane, mozaika, lub tradycyjna deska. Najczęściej produkowane są one z dębu, jesionu, buku i sosny.

Są zazwyczaj grubsze niż ich warstwowe odpowiedniki, co czyni je bardziej wytrzymałymi i daje możliwość wielokrotnego szlifowania w razie potrzeby renowacji. Zapewniają najbardziej autentyczny i naturalny wygląd drewnianej podłogi. Usłojenie, sęki i inne naturalne cechy drewna są wyraźnie widoczne, co nadaje podłogom unikatowy charakter.

Podłogi drewniane lite    – nadaj wnętrzu wyjątkowy charakter

Podłoga z litych desek potrafi znacząco wpłynąć na charakter i atmosferę wnętrza. Stanowi swoistą bazę, na której może opierać się cała jego kompozycja. Naturalne drewno emanuje ciepłem, przez co pomieszczenia stają się bardziej przytulne i klimatyczne. Drewno działa kojąco, tworząc atmosferę relaksu.

Drewniana podłoga jest przy tym symbolem klasy i elegancji. Wnętrza z litymi deskami podłogowymi są często postrzegane jako bardziej luksusowe i stylowe. Tego typu podłogi pasują do wielu różnych stylów wnętrzarskich, od klasycznych po nowoczesne, a ich ponadczasowość gwarantuje, że będą cieszyć oko przez wiele lat.

Podłoga z drewna litego – ozdoba każdej przestrzeni

Lite deski podłogowe doskonale komponują się z różnymi wnętrzami, niezależnie od ich charakteru. Takie podłogi są więc uniwersalne i nie wymagają zmiany, nawet jeśli na przestrzeni lat styl pomieszczenia ulegnie zmianie. Deski z litego drewna sprawdzą się m.in. w takich przestrzeniach jak:

  • tradycyjne – drewno jest klasyczne i ponadczasowe, doskonale pasuje do tradycyjnych wnętrz z antycznymi meblami i eleganckimi ozdobami,
  • nowoczesne – w kontraście z chłodnymi, minimalistycznymi przestrzeniami, nowoczesne podłogi drewniane dodaje ciepła i głębi, tworząc oryginalny i ciekawy design,
  • skandynawskie – jasne, lekko bielone deski to idealna baza dla jasnych, przestrzennych wnętrz w stylu nordyckim,
  • rustykalne – ciemniejsze deski o wyraźnej fakturze i mocnym usłojeniu podkreślają rustykalny, naturalny charakter pomieszczeń,
  • industrialne – w połączeniu z surowymi materiałami jak beton czy stal, drewno wprowadzi do domu nieco ciepła i doda całości klimatu.

PROFI-PARKIET – postaw na doświadczenie i jakość

Nasz salon podłóg oferuje bogaty wybór różnorodnych desek i paneli podłogowych, które charakteryzuje nie tylko trwałość i doskonała jakość, ale też świetny wygląd. W asortymencie znaleźć można zarówno nowoczesne podłogi drewniane, jak i klasyczne, ponadczasowe propozycje. Wśród szerokiej gamy produktów dostępne są deski z drewna naturalnego, a także panele podłogowe laminowane i panele podłogowe winylowe. Aby zapewnić Klientom kompleksowe rozwiązanie, przygotowaliśmy także rozbudowaną ofertę drzwi, klamek i sztukaterii. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi produktami, wśród których każdy znajdzie idealną opcję dla siebie!