Klamki do drzwi

Wyświetlanie 1–24 z 84 wyników

Klamki do każdych drzwi w Trójmieście

Klamki do drzwi to niezbędny element wyposażenie każdego domu. Przede wszystkim pełnią rolę użytkową, lecz nie należy zapominać, że są również istotnym akcentem dekoracyjnym. Odpowiednio dobrane klamki, spójne ze stylem drzwi i charakterem wnętrza, nadadzą uroku każdemu domowi. W naszej ofercie posiadamy egzemplarze, które cechują się najwyższą jakością, oryginalnym designem oraz klasyczną elegancją.

Ergonomia, wygoda użytkowania i wytrzymałość — to cechy idealnej klamki

Klamki są dobierane przez naszych specjalistów indywidualnie do potrzeb klienta. Po pierwsze zwracamy uwagę na ergonomię tego elementu, czyli dopasowanie do dłoni, wagę, odpowiednie wykończenie pozbawione niebezpiecznych elementów, o które można zawadzić. Ta ostatnia cecha jest szczególnie istotna, gdy z klamki do drzwi będą korzystać dzieci, osoby starsze czy z niepełnosprawnościami. Wytrzymałość konstrukcji, a co za tym idzie odporność np. na powietrze przesycone morską wilgocią, jest niezwykle istotna dla mieszkańców wybrzeża — Gdańska, Sopotu i całego Trójmiasta. Nieodpowiedni materiał, z którego wykonana jest klamka, może spowodować, że szybko skoroduje, zwłaszcza gdy będzie zamontowana w drzwiach zewnętrznych.

Nie należy zapominać o charakterze i estetyce

Przy doborze klamek należy kierować się najważniejszą zasadą — im większe drzwi, tym masywniejsza i bardziej solidna klamka. Duże znaczenie ma również kształt. Do minimalistycznych, nowoczesnych domów, których można spotkać coraz więcej także na ulicach Sopotu, lepiej plasują proste, geometryczne wręcz surowe bryły, utrzymane w zimnej kolorystyce — chromu, stali czy czarne. Z kolei we wnętrzach eklektycznych, stylizowanych, nawiązujących do historii, dobrze będą wyglądały klamki zdobione, o wymyślnych kształtach, falach niczym z Fontanny Neptuna w Gdańsku.

Jak dobrać odpowiednią klamkę?

Nawet najładniejsze drzwi stracą sporo z uroku, jeśli dobrana do nich klamka będzie w innym stylu. Dlatego najważniejsze jest to, aby całość była utrzymana w podobnym klimacie oraz rozmiarze.