Eleganckie podłogi drewniane

Jaki produkt wybrać ze wszystkich kolekcji dostępnych w Showroomie Profi-Parkiet, by uzyskać atrakcyjną podłogę we wnętrzu? 


Naturalne drewno to niezwykle wdzięczny produkt do aranżacji, gdyż możemy nadać mu zarówno charakter rustykalny, klasyczny, jak i modernistyczny. Podłoga drewniana powinna spójnie uzupełniać aranżację pomieszczenia. Wraz z meblami, sufitem oraz ścianami tworzyć szlachetną mozaikę dla oczu.

W modernistycznym wnętrzu bardziej polecamy podłogi w klasyfikacji natur niż w stylu rustykalnym. Klasa natur to nic innego jak bezsęczne deski z widocznym rysunkiem drewna charakterystycznym dla danego gatunku. Brak sęków sprawia, że podłoga drewniana staje się bardziej subtelna. Taka podłoga dobrze wpasowuje się w aranżację kolorowych mebli czy ścian.

Sęki, które występują w klasie rustykalnej, mogą co prawda przybrać bardziej modernistyczny charakter, jednak będą się wyróżniać, co może nie wpasować się we współczesną stylistykę. W przemyślanych projektach sęki można wyróżnić, uzupełniając je kolorową lub czarną szpachlą bądź żywicą. Ciekawym, choć trudnym i nie zawsze możliwym do wykonania zabiegiem jest także wypełnienie sęków metalem.

Ciemna kolorystyka desek dostępna w Showroomie Profi-Parkiet nadaje wnętrzu specyficznego charakteru. Przy ciemnych kolorach można także wykorzystać deski w klasie rustykalnej. W tym wariancie kolorystycznym będą elegancko harmonizować z otoczeniem, a jednocześnie podłoga zyska bardziej szlachetny wygląd. Taki typ podłogi sprawdza się, gdy ściany są jasne a pomieszczenia duże.

Podobne wpisy