Jakie drzwi zewnętrzne do domu sprawdzą się najlepiej?

Budowa czy remont domu to bardzo ważne wydarzenie. Wiele decyzji trzeba dobrze przemyśleć, w tym m.in. jakie drzwi zewnętrzne wybrać. Nie ulega wątpliwości, że jest to kluczowy element, który bezpośrednio wpływa na poczucie bezpieczeństwa w domu. To także niezaprzeczalne aspekty wizualne, które bezpośrednio oddziałują na estetykę całej bryły budynku. Jest kilka kwestii, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. Jak wybrać drzwi zewnętrzne? Jaki wariant sprawdzi się najlepiej? Odpowiadamy!

Drzwi zewnętrzne – jakie wybrać i na co zwrócić uwagę?

Przeglądając drzwi zewnętrzne, możesz zastanawiać się, na co zwrócić uwagę. Mnóstwo dostępnych modeli oraz funkcji sprawiają, że wbrew pozorom nie jest to taka łatwa decyzja. Można wyróżnić kilka istotnych kwestii, które podpowiedzą jakie drzwi zewnętrzne do domu wybrać. Są to takie aspekty, jak:

  • klasa antywłamaniowa – określana według europejskiej normy i oznaczana symbolami od RC1 (podstawowa ochrona) do RC6 (zaawansowana ochrona, gwarantująca bezpieczeństwo podczas włamania z użyciem specjalistycznych narzędzi),
  • izolacja termiczna – sprawia, że ciepło zostanie w domu, a chłód nie dostanie się do środka. Dobre drzwi redukują starty ciepła i obniżą rachunki za ogrzewanie,
  • izolacja akustyczna – hałaśliwe otoczenie może być uciążliwe, dlatego wybierz takie drzwi zewnętrzne, które odizolują wnętrze Twojego domu od uprzykrzających odgłosów z zewnątrz. Najczęściej izolacyjność wynosi 30 dB,
  • kierunek otwierania – drzwi zewnętrze otwierane do środka czy na zewnątrz? Ten wybór jest istotny dla Twojego komfortu. Wybierz według swoich preferencji, biorąc pod uwagę miejsce w korytarzu, konieczność montażu dodatkowego uszczelnienia, czy kwestie ewakuacji,
  • przeszklenie – zastanawiając się, czy wybrać drzwi zewnętrzne z przeszkleniem, czy bez warto wiedzieć, że nie ma to wpływu na kwestie bezpieczeństwa. Postaw na wariant pełny, gdy w przedpokoju masz okno, a jeśli nie, to wówczas dobrze sprawdzą się modele z przeszkleniem.

To, co ważne gdy zastanawiasz się jak wybrać drzwi zewnętrzne, to kwestia montażu. Warto wybrać firmę, która oferuje kompleksową obsługę, nie tylko w zakresie doradztwa oraz transportu, lecz także ich zamontowania. Często montaż we własnym zakresie może przynieść ryzyko utraty gwarancji.

Jakie drzwi zewnętrzne do domu wybrać?

Drzwi wejściowe to wybór, który podejmujesz raz na wiele lat. Dlatego dobrze zastanów się jakie drzwi zewnętrzne do domu wybrać. Zdecydowanie lepiej dopłacić za produkt o wyższych parametrach, który zapewni poczucie komfortu i bezpieczeństwa, niż po kilku latach decydować o jego wymianie. 

A zatem jak wybrać drzwi zewnętrzne? Postaw na wysoką klasę antywłamaniową. W przypadku drzwi do mieszkania w bloku może być ona nieco niższa, gdyż duże natężenie ludzi skutecznie odstrasza wielu złodziei. Jeśli jednak zastanawiasz się, jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu jednorodzinnego, to zdecydowanie warto postawić na solidny produkt.

Podobnie ma się sprawa z właściwościami izolacyjnymi – w blokach jest zdecydowanie łatwiej o osiągnięcie komfortowej temperatury w sezonie grzewczym, niż w domu jednorodzinnym. Zadbaj o to, by wybrać takie drzwi zewnętrzne, które będą miały odpowiednie parametry do Twoich potrzeb.

Dlaczego warto zadbać o jakościowe drzwi zewnętrzne?

Najważniejszym aspektem jest bezpieczeństwo. Po przekroczeniu progu swojego domu poszukuje się spokoju, odpoczynku i pewności, że nic złego się nie wydarzy. Dlatego przeglądając drzwi zewnętrzne i zastanawiając się, jakie wybrać pamiętaj, że to bariera zabezpieczająca Twoją życiową przestrzeń. Na tym zdecydowanie nie warto oszczędzać.

Zastanawiając się, jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego wybrać trzeba mieć na uwadze, że ten element ma ogromny wpływ na estetykę całego budynku. Inwestując w budowę czy remont naprawdę duże pieniądze, trzeba wziąć pod uwagę styl i spójność ostatecznego efektu. Jeśli więc zależy Ci na ładnym, estetycznym rezultacie, wybierając drzwi do domu, zwróć uwagę na ich design.

Gdzie kupić drzwi zewnętrzne? PROFI-PARKIET to sklep z panelami, w którym znajdziesz bardzo szeroki asortyment produktów potrzebnych w wykończeniu swojego domu. Oferujemy nie tylko setki artykułów podłogowych, lecz także jakościowe drzwi zewnętrzne oraz klamki do drzwi. Mamy ponad 30 lat doświadczenia, które pozwala nam fachowo i kompetentnie doradzać klientom. Zapraszamy!

Podobne wpisy