fbpx
Wykończenie  tarasu – czy warto inwestować w deski tarasowe?

Wykończenie tarasu – czy warto inwestować w deski tarasowe?

Kto z nas nie marzy o własnym tarasie? Jest to doskonałe miejsce, na którym możemy w spokoju, z kubkiem aromatycznej kawy, odpocząć po męczącym dniu w pracy albo urządzić wspólnego grilla z przyjaciółmi. Ciekawie urządzony taras może stać się również wspaniałą wizytówką naszego domu oraz spójnym połączeniem budynku z ogrodem.

Oczywiście to tylko niektóre z zalet, jakie niesie za sobą posiadanie tarasu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na jego budowę. Zanim jednak ją rozpoczniemy, warto zastanowić się nad tym, jaki materiał wykorzystamy do wykończenia jego nawierzchni.

Obecnie na rynku mamy dostępnych wiele rozwiązań – od płytek tarasowych, przez klinkier, po kamień lub goły beton. Omawiając nawierzchnie na tarasy, warto wspomnieć również o desce tarasowej, która wciąż cieszy się ogromnym uznaniem klientów. Co wpływa na tak duże zainteresowanie tym rozwiązaniem?

 

Zalety deski tarasowej

 

Przede wszystkim niepowtarzalny urok – drewno na tarasie prezentuje się wprost wspaniale. Ciepła tonacja barw sprawia, że nasz taras wydaje się miejscem cieplejszym i bardziej przytulnym. Co więcej, kolor drewna świetnie komponuje się z zielenią otaczającą nasz taras, dzięki czemu przygotowana przez nas aranżacja staje się bardziej spójna.

Twój taras będzie znajdował się w mocno nasłonecznionym miejscu? W takim wypadku idealną nawierzchnią będzie drewniana deska tarasowa, która nagrzewa się bardzo wolno, co sprawia, że powierzchnia zachowuje optymalną temperaturę.

Kolejną istotną zaletą drewna na tarasie jest fakt, że doskonale amortyzuje upadki. Jeśli posiadasz dzieci i martwisz się o ich bezpieczeństwo podczas zabaw na tarasie, powinieneś postawić na drewniane deski tarasowe, dzięki którym ewentualny upadek stanie się mniej bolesny.

Owszem, czasem możemy spotkać się z opinią, że drewno na tarasie jest kiepskim rozwiązaniem, ponieważ nie jest tak trwałe jak pozostałe materiały wykorzystywane jako nawierzchnia tarasowa. Pamiętajmy jednak o tym, że większość takich problemów możemy rozwiązać przy pomocy odpowiedniego sposobu czyszczenia, a także pielęgnacji drewna.

Czy zatem warto zainwestować w deskę tarasową? Zdecydowanie tak! To rozwiązanie nie tylko wspaniale się prezentuje, ale przy właściwej pielęgnacji może posłużyć nam przez wiele długich lat. Jeśli więc szukasz sposobu na efektowne i wytrzymałe wykończenie nawierzchni tarasowej, Twojej uwadze polecamy deskę na taras.

ADRES:

Morska 62,
81-225 Gdynia

TELEFON:

tel. kom. +48 58 667 20 97

EMAIL:

biuro@profi-parkiet.com.pl

JESTEŚMY WŚRÓD WAS
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Deweloperów, Generalnych wykonawców, Architektów, Projektantów i dekoratorów wnętrz.

Oddział Gdynia

Dorota Gardzijewska

TELEFON:

tel. kom. +48 502 172 332

EMAIL:

d.gardzijewska@profi-parkiet.pl

Oddział Gdynia

Agnieszka Powolny

TELEFON:

tel. kom. +48 600 556 522

EMAIL:

a.powolny@profi-parkiet.pl

Oddział Gdynia | Eksport

Arkadiusz Wenta
english | polish
j. angielski | j. polski

TELEFON:

tel. kom.+48 507 065 203

EMAIL:

a.wenta@profi-parkiet.pl