fbpx

Jakie podłogi drewniane wybrać do domu?

Drewniana podłoga w domu to marzenie wielu z nas. Kojarzy się ona z trwałością, luksusem, wysoką jakością i niezwykłym efektem wizualnym. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rodzajów podłóg drewnianych i na pewno warto się z nimi zapoznać przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Podłogi drewniane różnią się bowiem między sobą nie tylko oczywiście kolorystyką, ale także budową i rozmiarami, jakością, sposobem montażu, a także stosowanymi zabezpieczeniami. 

 

Lite drewno na podłodze ponad wszystko

Tradycyjna posadzka drewniana ma nadal wielu zwolenników. Jest to niewątpliwie podłoga mająca swoją historię. Podłogi drewniane zaczęły zyskiwać na popularności w XIX wieku i obserwowano ich boom aż do czasu drugiej wojny światowej. Parkiet był stopniowo wypierany z rynku poprzez dużo tańsze wykładziny dywanowe oraz linoleum. Czasy obecne to wielki powrót masywnego pakietu, który rewelacyjne sprawdza się w wielu modernistycznych i tradycyjnych aranżacjach. Przede wszystkim klasyczna podłoga drewniana odznacza się naturalnością oraz uniwersalnością. Pomieszczenia, w których na podłogach króluje parkiet są ocieplone wizualnie i bardzo przytulne. Lita deska charakteryzuje się ponadto niekwestionowaną długowiecznością ze względu na jej odnawialną i doskonale poddającą się renowacji powierzchnię. Co ważne, parkiet nie jest podatny na ścieranie. Grube oraz gęste deski drewniane mają dodatkowo właściwości izolacyjne oraz dźwiękoszczelne. Podłogi drewniane są zawsze ciepłe w dotyku. Lite drewno to produkt w pełni naturalny, a więc także sprzyjający zdrowiu. Parkiet posiada właściwości antystatyczne i jest polecany dla alergików.

 

Jeśli parkiet to na jaki się zdecydować?

W ofercie sklepu dostępna jest klepka parkietowa o jasnych odcieniach drewna, o grubości 22 mm i zaopatrzona w złącze pióro-wpust na wszystkich krawędziach. Jasne odcienie idealnie wpasują się w modne aranżacje ekologiczne, skandynawskie, a także vintage, retro lub rustykalne. Dla wielbicieli ciemnych barw w stylizacjach wnętrzarskich przygotowaliśmy parkiety z dębu wędzonego. Ciemnobrązowe podłogi drewniane doskonale prezentują się w unikalnych i luksusowych pomieszczeniach tradycyjnych lub industrialnych. Są ponadto bardzo odporne na działanie wilgoci, a także mniej podatne na rozsychanie. Dla miłośników mniej standardowych rozwiązań proponujemy zastosowanie mozaiki. Lamelki mają grubość 8 mm i można tworzyć z nich rozmaite wzory uatrakcyjniając tym samym wnętrze. Mozaikę z powodzeniem można stosować także w pomieszczeniach nowoczesnych. Doskonale sprawdza się w eleganckich i luksusowych aranżacjach glamour, czy też w stylu kolonialnym lub nowojorskim. W przestronnych, ekskluzywnych willach na pewno warto rozważyć montaż mozaiki pałacowej. Zarówno mozaika, jak i klepka są przyklejane do podkładu posadzkowego i wymagają precyzyjnego, fachowego montażu. Parkiet należy poddać cyklinowaniu, a następnie odpowiedniej impregnacji oraz pielęgnacji. 

 

Bezkonkurencyjne panele drewniane

Szybki rozwój technologii na przestrzeni ostatnich lat zaowocował masową produkcją różnego rodzaju warstwowych paneli drewnianych. Niekiedy do złudzenia przypominają one tradycyjny parkiet, ale w rzeczywistości tylko ich wierzchnia, kilkumilimetrowa warstwa jest wykonana z wysokogatunkowego drewna. Wnętrze panelu stanowią często materiały drewnopodobne, co w znacznym stopniu wpływa na uatrakcyjnienie ceny tego rodzaju podłóg. Gotowe podłogi drewniane są przeważnie bardzo łatwe w montażu poprzez ich wyposażenie w zapięcie na klik, podobnie jak ma to miejsce w przypadku powszechnych paneli podłogowych. Ich powierzchnia jest już odpowiednio zaimpregnowana i wymaga jedynie odpowiedniej pielęgnacji. Panele drewniane są bardzo odporne na wszelkie zarysowania oraz na rozsychanie i dostępne są w bogatej kolorystyce. Doskonale wpasowują się we wnętrzach klasycznych oraz modernistycznych. W naszym asortymencie znajdują się także nowoczesne, wysokogatunkowe, drewniane panele wyjątkowo odporne na wilgoć, do zastosowania zwłaszcza w łazienkach oraz kuchniach. 

 

ADRES:

Morska 62,
81-225 Gdynia

TELEFON:

tel. kom. +48 58 667 20 97

EMAIL:

biuro@profi-parkiet.com.pl

JESTEŚMY WŚRÓD WAS
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Deweloperów, Generalnych wykonawców, Architektów, Projektantów i dekoratorów wnętrz.

Oddział Gdynia

Dorota Gardzijewska

TELEFON:

tel. kom. +48 502 172 332

EMAIL:

d.gardzijewska@profi-parkiet.pl

Oddział Gdynia

Agnieszka Powolny

TELEFON:

tel. kom. +48 600 556 522

EMAIL:

a.powolny@profi-parkiet.pl

Oddział Gdynia | Eksport

Arkadiusz Wenta
english | polish
j. angielski | j. polski

TELEFON:

tel. kom.+48 507 065 203

EMAIL:

a.wenta@profi-parkiet.pl