fbpx

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Aranżacja mieszkania to nie tylko wybór mebli, koloru ścian, faktur i stylu dodatków. To również zatroszczenie się o odpowiednie drzwi wewnętrzne. Od tego elementu najczęściej oczekuje się funkcjonalności. Nowoczesne rozwiązania udowadniają jednak, że jego siła nie leży tylko w praktyczności – drzwi mogą również stanowić ważną część wystroju całego mieszkania. W dzisiejszym tekście zastanowimy się nad tym, co warto wziąć pod uwagę podczas zakupów drzwi wewnętrznych.

 

Przesuwane czy otwierane?

Dobór drzwi zależy nie tylko od indywidualnych gustów domowników, ale również od układu i wielkości mieszkania. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są tradycyjne drzwi otwierane. Są solidne i zapewniają dobre wygłuszenie pomieszczenia. Jeśli mieszkanie charakteryzuje się szczególnie niewielkim metrażem, korzystnym rozwiązaniem będzie wybór drzwi przesuwanych. Taka konstrukcja tylko pozornie wydaje się skomplikowana. Oprócz opcji, które wymagają specjalnego przygotowania ścianki działkowej (drzwi chowające się w grubości ściany), istnieją również łatwe w montażu, niekłopotliwe systemy naścienne. Co ważne, drzwi wewnętrzne przesuwane to znaczna oszczędność przestrzeni. Dzięki temu, że prezentują się elegancko i nowocześnie, często wybierane są również przez właścicieli większych mieszkań.

 

Odpowiedni materiał – design i funkcjonalność

Jeśli dokonaliśmy już wyboru dotyczącego rodzaju drzwi, warto skupić się na materiale, z którego będą one wykonane. To właśnie materiał w głównej mierze decyduje o tym, czy drzwi nadadzą przestrzeni unikalnego charakteru, czy może będą pełnić jedynie podstawową rolę –  oddzielać od siebie pomieszczenia.

Drewno to klasyczne rozwiązanie, które pasuje niemal do każdego wystroju. Istnieje jednak wiele sposobów na to, aby drewniane drzwi wewnętrzne nieco zindywidualizować. Z pomocą przychodzą aluminiowe listwy dekoracyjne, gładkie płyty HDF i naturalne okleiny. Dzięki temu, że współcześni producenci drzwi wewnętrznych wykorzystują takie rozwiązania, są w stanie zaproponować klientom solidne drzwi, bazujące na drewnianych ramiakach i jednocześnie zachwycające nowoczesnym stylem.

Dobierając drzwi wewnętrzne do konkretnego pomieszczenia, należy zwrócić uwagę również na design. Drzwi w neutralnej kolorystyce, nawiązujące do koloru ścian optycznie powiększą pomieszczenie. Warto podkreślić, że za neutralne uznaje się nie tylko beże i biel złamaną innymi odcieniami, ale również jasne barwy typowo “drewniane”. Dobrze zdawać sobie sprawę, że drzwi pokryte lakierem również mają moc powiększenia wnętrza. Jeśli w pomieszczeniu znajdują się już jakieś połyskliwe elementy (podłoga, meble), dobrym pomysłem może okazać się wybór drzwi matowych. Fanom wyrazistych akcentów do gustu przypadną ciemne drzwi wewnętrzne. Korzystnie będą się prezentować w pomieszczeniu o stonowanej kolorystyce lub w pokoju, w którym pojawiają się akcenty jawnie nawiązujące do barwy drzwi.

 

Często popełniane błędy

Drzwi powinny pasować nie do jednej, a do dwóch przestrzeni, które oddzielają. Z tego powodu z ich wyborem warto poczekać do końcowego etapu remontu. Dopiero wtedy możemy w pełni ocenić ostateczną aranżację mieszkania i wybrać drzwi, które podkreślą pożądane cechy wystroju lub ukryją mankamenty pomieszczenia (np. jego mały rozmiar). Oprócz kwestii związanych z wyglądem drzwi, problemy związane z ich zakupem często dotyczą również … montażu. Pokusa samodzielnego zamontowania drzwi wewnętrznych może być silna, ale jeśli nie mamy doświadczenia na tym polu warto postarać się ją stłumić. Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z pomocy profesjonalistów; niewłaściwe zamontowanie drzwi może powodować zarysowania na podłodze, trudności z domknięciem, a nawet samoczynne otwieranie.

Wybierając drzwi wewnętrzne, warto swoje kroki skierować do sprawdzonego, prestiżowego sklepu. Pomoc wykwalifikowanych sprzedawców może okazać się nieoceniona, zwłaszcza jeśli od drzwi oczekujemy konkretnych funkcjonalności (np. wyciszenia pomieszczenia czy odporności na zabrudzenia). Fachowe doradztwo i pomoc nie tylko sprawią, że proces zakupów będzie przyjemniejszy; pozwolą nam też dobrać optymalne rozwiązanie, które sprawi, że we własnych czterech kątach poczujemy się jeszcze bardziej domowo.

 

ADRES:

Morska 62,
81-225 Gdynia

TELEFON:

tel. kom. +48 58 667 20 97

EMAIL:

biuro@profi-parkiet.com.pl

JESTEŚMY WŚRÓD WAS
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Deweloperów, Generalnych wykonawców, Architektów, Projektantów i dekoratorów wnętrz.

Oddział Gdynia

Dorota Gardzijewska

TELEFON:

tel. kom. +48 502 172 332

EMAIL:

d.gardzijewska@profi-parkiet.pl

Oddział Gdynia

Agnieszka Powolny

TELEFON:

tel. kom. +48 600 556 522

EMAIL:

a.powolny@profi-parkiet.pl

Oddział Gdynia | Eksport

Arkadiusz Wenta
english | polish
j. angielski | j. polski

TELEFON:

tel. kom.+48 507 065 203

EMAIL:

a.wenta@profi-parkiet.pl