fbpx

Dlaczego warto wybrać parkiet dębowy?

Drewniany parkiet to rozwiązanie, które niezmiennie od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Taka podłoga jest uniwersalna i sprawdza się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, klasycznych, jak i nieco bardziej nowoczesnych. Na parkiet wykonany z drewna dębowego warto postawić niemal w każdym pomieszczeniu. Jakie są jego największe zalety?

Jaki parkiet wybrać do swojego domu?

Wbrew pozorom wybór materiału, z którego ma być wykonana podłoga ma ogromne znaczenie. Wymiana tego elementu nie jest bowiem najłatwiejsza. O wiele prościej jest zmienić aranżację wnętrza, malując ściany na inny kolor czy wprowadzając do pomieszczenia nowe dekoracje. Podłogę należy wykonać z materiału trwałego, komfortowego w codziennym użytkowaniu, ale i łatwego do utrzymania w czystości. Oczywiście nie mniej istotna jest kwestia estetyczne.

Dlatego wciąż tak dużą popularnością cieszy się klasyczny parkiet dębowy. Dąb to drewno nie bez powodu kojarzone ze szlachetnością. Parkiet z niego wykonany jest wytrzymały i uniwersalny zarazem. Nawet po wielu latach użytkowania prezentuje się jak nowy. Nie można też zapomnieć o tym, że parkiety dębowe są bardzo solidne, a przy okazji dodają każdemu wnętrzu charakteru i elegancji. Dodatkowo ocieplają je i zestawić je można w zasadzie ze wszelkiego rodzaju meblami czy dodatkami.

Parkiet dębowy i jego zalety

Dąb to drewno, które od lat uznawane jest za symbol długowieczności i siły. Wykorzystywane jest powszechnie do produkcji mebli, drzwi, okien i innych elementów wyposażenia domu np. parkietów.

Drewno dębowe jest przede wszystkim niezwykle trwałe. Twardość połączona z regularną impregnacją parkietu dębowego sprawia, że prezentuje się on doskonale przez wiele długich lat. W celu odświeżenia podłogi można jedynie co jakiś czas pokusić się o jej cyklinowanie. Co ciekawe, zabieg ten można powtarzać wielokrotnie bez obaw, że parkiet dębowy ulegnie wówczas zniszczeniu. Jednak wytrzymałość to nie jedyna zaleta drewna dębowego. Nie bez znaczenia jest również naturalne pochodzenie tego materiału. Parkiet wykonany z drewna jest w 100% biodegradowalny. Ponadto jego produkcja nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Oczywiście mowa w tym przypadku o tzw. kontrolowanej wycince.

Drewno dębowe, dobrze zabezpieczone, jest odporne na uszkodzenia natury mechanicznej i na  wilgoć. To niezwykle ważne, gdy parkiet dębowy docelowo pojawić się ma w łazience czy kuchni, gdzie woda m.in. w postaci pary wodnej jest zjawiskiem normalnym. Efektowna, drewniana podłoga w łazience utrzymanej w stylistyce rustykalnej prezentuje się zawsze oryginalnie. Sprawia, że to pomieszczenie staje się bardziej przytulne. 

Dlaczego warto zdecydować się na parkiet dębowy?

Drewno dębowe ma bardzo dużo zalet. Jest wytrzymałe, ładne, odporne na wilgoć oraz biodegradowalne, jak każdy  naturalny materiał. Wprawdzie parkiet drewniany nie jest rozwiązaniem tanim, ale warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest to inwestycja na długie lata. Odpowiednio pielęgnowana podłoga wykonana z naturalnego drewna nawet po wielu latach prezentuje się efektownie, w przeciwieństwie do zwykłych paneli podłogowych. Nie trzeba jej więc wymieniać co kilka lat.

Kluczem do sukcesu jest właściwa pielęgnacja dębowego parkietu, który z powodzeniem może służyć przez wiele długich lat. Przez cały czas prezentować się będzie szlachetnie i elegancko. W zasadzie, im drewno jest starsze, tym ma w sobie więcej uroku i klasy. Wnętrza sporych rozmiarów z drewnianym parkietem sprawdzają się doskonale jako miejsca pracy i wypoczynku. Jednak na dębowy parkiet postawić można równie dobrze w sypialni,  a nawet łazience czy kuchni. Zdecydować się w tym przypadku można na kilka różnych wzorów. Najpopularniejsze  z nich to m.in. klepka parkietowa, parkiet przemysłowy, bruk drewniany, mozaika tradycyjna czy deski warstwowe. Ciekawą propozycję stanowi również dąb wędzony, który na skutek specjalnej obróbki chemicznej zmienia na całej swojej objętości barwę na ciemnobrązową. Prezentuje się przez to bardzo elegancko. 

 

 

ADRES:

Morska 62,
81-225 Gdynia

TELEFON:

tel. kom. +48 58 667 20 97

EMAIL:

biuro@profi-parkiet.com.pl

JESTEŚMY WŚRÓD WAS
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Deweloperów, Generalnych wykonawców, Architektów, Projektantów i dekoratorów wnętrz.

Oddział Gdynia

Dorota Gardzijewska

TELEFON:

tel. kom. +48 502 172 332

EMAIL:

d.gardzijewska@profi-parkiet.pl

Oddział Gdynia

Agnieszka Powolny

TELEFON:

tel. kom. +48 600 556 522

EMAIL:

a.powolny@profi-parkiet.pl

Oddział Gdynia | Eksport

Arkadiusz Wenta
english | polish
j. angielski | j. polski

TELEFON:

tel. kom.+48 507 065 203

EMAIL:

a.wenta@profi-parkiet.pl