fbpx
Jak dbać o podłogi z drewna?

Jak dbać o podłogi z drewna?

Nikt chyba nie zaprzeczy stwierdzeniu, że drewniana podłoga jest niesamowitą ozdobą dla naszego domu. Drewno nie tylko znacznie ociepla wygląd pomieszczenia, ale także sprawia, że pokój wygląda bardziej elegancko. Drewniane podłogi doskonale sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych wnętrzach.

Jeśli jednak zdecydujemy się na podłogi z drewna, pamiętajmy o tym, że drewno – aby przez długi czas zachowało swój wspaniały wygląd – powinno być odpowiednio czyszczone oraz regularnie poddawane konserwacji. W jaki zatem sposób możemy zadbać o piękno naszych drewnianych podłóg?

 

Podłogi lakierowane

 

Zanim przejdziemy do omówienia poszczególnych sposobów pielęgnacji tego typu podłóg, warto wspomnieć, że drewniane nawierzchnie do użytku wewnętrznego mogą mieć różne sposoby wykończenia. Jednym z najczęściej wybieranych typów wykończenia jest lakierowanie.

Jeśli posiadamy podłogę pokrytą warstwą lakieru, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na bieżące usuwanie z powierzchni zabrudzeń. Jest to bardzo istotne ze względu na to, że w naniesionych zanieczyszczeniach może znajdować się piach oraz drobny żwir, które mogą powodować uszkodzenia lakieru, co prowadzi do stopniowego niszczenia drewna.

Myjąc podłogi lakierowane, pamiętajmy o tym, aby używać możliwie jak najmniejszej ilości wody. Zwróćmy również uwagę na skład preparatów, jakie wykorzystujemy do mycia lakierowanej podłogi z drewna. Bardzo ważne jest to, aby używane przez nas detergenty nie zawierały tłuszczu. Raz lub dwa razy w roku , w zależności od stopnia zużycia , zrobić pielęgnację , która przedłuży żywotność  lakieru.

 

Podłogi olejowane

 

Alternatywą dla drewnianych powierzchni pokrytych lakierem są podłogi olejowane. Jeśli decydujemy się na drewno pokryte olejem, musimy pamiętać o tym by chronić ją przed szkodliwym działaniem piasku oraz wody. Dlatego też zalecane jest regularne odkurzanie podłogi. Jeśli chcemy ją umyć, do tej czynności wykorzystujmy wyłącznie lekko wilgotnego mopa .Przynajmniej raz  w  tygodniu podłogę pokrytą olejem należy umyć specjalnym mydłem , które dodajemy do wody. Przypominamy także o konieczności konserwacji , które powinno odbywać się raz na pół roku.

Jak widzimy, pielęgnacja drewnianych podłóg wcale nie jest tak skomplikowana jakby się mogło wydawać. Dbając o nasze podłogi z drewna, pamiętajmy przede wszystkim o regularnym usuwaniu zanieczyszczeń oraz stosowaniu odpowiednich preparatów, co pozwoli nam przez długie lata cieszyć się pięknem naszych podłóg z drewna.

 

ADRES:

Morska 62,
81-225 Gdynia

TELEFON:

tel. kom. +48 58 667 20 97

EMAIL:

biuro@profi-parkiet.com.pl

JESTEŚMY WŚRÓD WAS
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Deweloperów, Generalnych wykonawców, Architektów, Projektantów i dekoratorów wnętrz.

Oddział Gdynia

Dorota Gardzijewska

TELEFON:

tel. kom. +48 502 172 332

EMAIL:

d.gardzijewska@profi-parkiet.pl

Oddział Gdynia

Agnieszka Powolny

TELEFON:

tel. kom. +48 600 556 522

EMAIL:

a.powolny@profi-parkiet.pl

Oddział Gdynia | Eksport

Arkadiusz Wenta
english | polish
j. angielski | j. polski

TELEFON:

tel. kom.+48 507 065 203

EMAIL:

a.wenta@profi-parkiet.pl